Zajęcia terapeutyczne

O nas > Metody pracy

Trening grupowy
Zajęcia grupowe podczas których Uczestnicy dzielą się swoimi doświadczeniami i przeżyciami, mówią o bieżących trudnościach. Zastanawiają się również nad problemami z doświadczaniem choroby psychicznej i sposobami na ich rozwiązywanie. Podczas kolejnych zajęć w grupie wytwarza sie atmosfera wzajemnego zaufania i życzliwości. Uczestnicy mają możliwość udzielania sobie wzajemnej pomocy poprzez dzielenie się spostrzeżeniami i sposobami rozumienia swoich trudności.

Trening Umiejętności Społecznych
TUS to zajęcia skierowane do osób przeżywających trudności w nawiazywaniu, utrzymywaniu i rozwiązywaniu trudności w sytuacjach społecznych. Trening ma na celu rozwijanie umiejetności społecznych niezbędnych w lepszym radzeniu sobie w tego rodzaju sytuacjach. Zajęcia prowadzone są w oparciu o formy warsztatowe i treningowe tak, aby uczestnicy mieli szansę sami odkrywać znaczenie określonych umiejetności oraz opanować je poprzez ćwiczenie w grupie

Grupa terapeutyczna
Zajęcia skierowane do osób przeżywających poważne trudności w otwartym komunikowaniu swoich potrzeb oraz posiadających równie duże trudności związane z samostanowieniem o sobie. Poprzez intensywną pracę grupową zajęcia zmniejszają wyżej wymienione trudności oraz tworzą okazję do nauki skuteczniejszego komunikowania się. GT stwarza również możliwość pracy nad zrozumieniem objawów choroby psychicznej i motywuje do zaangazowania się we własny proces leczenia.

Trening Rozwoju Osobistego
TRO umożliwia uczestnikom pracę w obszarze własnych emocji, poznania siebie w relacjach z innymi oraz doskonalenia umiejętności świadomego dokonywania wyborów i podejmowania decyzji życiowych. Zajęcia sprzyjają budowaniu zaufania, szacunku dla siebie i innych, a także poczucia własnej wartości. Skierowane są do osób, które chcą poznawać siebie - swoje możliwości, potencjały, słabe i mocne strony oraz sposoby pracy nad nimi i ich rozwojowego wykorzystywania w swoim życiu.